To content (skip navigation)

Nauczyciele

Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować usługi najwyższej klasy, które pozwolą na osiągnięcie osobistych celów w miłym, a jednocześnie profesjonalnym środowisku.

W celu osiągnięcia tak wysokich standardów nasi nauczyciele reprezentują najwyższy poziom przygotowania, a także biorą udział w regularnych i stałych szkoleniach zawodowych, aby ten poziom podnosić.

 

mgr Karolina Szczepańska 

dyrektor Szkoły Muzycznej YAMAHA w Wejherowie

Music Wonderland, Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Step Fundamental Course, Junior Step Course, Fun Key Kids, Play for Keeps, Pianoforte, chór.

Seminar Leader programów keyboardowych.

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2008 roku. 

Założycielka i dyrektor Szkoły Muzycznej YAMAHA w Wejherowie i w Rumi. Absolwentka Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki (specjalność: teoria muzyki) Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet), a także Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla twórców, artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie studentka dyrygentury chóralnej na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej w Gdańsku. 

Pochodzi z Wejherowa i to tutaj rozpoczęła swoją edukację muzyczną w zakresie gry na fortepianie - w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia. Naukę kontynuowała następnie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, a potem na Akademii Muzycznej w Warszawie.

Przygodę z nauczaniem rozpoczęła już na studiach - była wolontariuszką w Szkole Muzycznej przy Ośrodku dla Niewidomych w Laskach, a także nauczycielem przedmiotów teoretycznych w Społecznej Szkole Muzycznej w Wołominie. Zdobyła również doświadczenie przy organizacji imprez, koncertów i szkoleń w Agencji Artystycznej Dziesięciu Muz w Warszawie. Od 2008 roku prowadzi kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna - początkowo w Warszawie, od 2010 roku w Wejherowie, a od 2013 również w Rumi. Regularnie bierze udział w seminariach i szkoleniach. Koncertuje jako konferansjer, chórzystka, wokalistka i akompaniatorka. Współzałożycielka i pierwsza prezes (lata 2011-15) Wejherowskiego Chóru Mieszanego Camerta Musicale. W 2017 roku nagrodzona tytułem Prezesa Honorowego stowarzyszenia. Od 2020 roku chórzystka, a od 2023 roku prezes chóru Cantores Veiherovienses. 

Od października 2018 prowadzi chór dziecięco-młodzieżowy Melolandia ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Wejherowie. Od września 2019 roku jest nauczycielem muzyki i rytmiki w Szkole Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek, gdzie prowadzi również chór "Wiolinki" i zespół muzyczny.
Posiada Certyfikat dla nauczycieli Grade 4. Jest Seminar Leaderem programów keyboardowych - prowadzi szkolenia dla nauczycieli w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna z całej Polski.

 

 

mgr Marcin Szczepański

dyrektor ds. administracyjnych, sekretariat

Absolwent Historii o specjalności Archiwistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Pracował m.in. w Stoczni Gdańsk, w GTL LOT. Przez kilka lat był reporterem Radia Kaszebe. Biegle posługuje się j. angielskim. Od 2018 roku koordynuje wszelkie prace biurowe w obu naszych placówkach.

 

PROGRAMY WCZESNODZIECIĘCE:

mgr Karolina Szczepańska JMC, JXC - notka wyżej

 

mgr Agata Jasińska-Krajnowska

Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka, Junior Music Course, wokal, keyboard.

W systemie YAMAHA od 2013 roku.

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pianistka, pedagog, nauczyciel muzyki

prywatnie żona i mama trójki dzieci.
Od urodzenia mieszka w Wejherowie. Tu uczęszczała do szkół, jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Liceum Sobieskiego. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Rytmiki i Muzyki Kościelnej otrzymując dyplom Magistra Sztuki. Obecnie jest nauczycielem muzyki w wejherowskiej Szkole Podstawowej nr 5. Oprócz programowych zajęć prowadzi także chór szkolny, zajęcia wokalne oraz kółko fletowe i rytmikę, współtworzy przedstawienia szkolne.
Ze Szkołą Muzyczną Yamaha jest związana niemalże od początku jej powstania. Początkowo uczęszczała z dziećmi na zajęcia, po czym sama została jedną z prowadzących (wokal, programy dla najmłodszych, a także pianoforte, keyboard). W ostatnim czasie odbyła szkolenie, by po powrocie z urlopu wychowawczego, z odświeżoną wiedzą prowadzić programy dla najmłodszych. Interesuje się pedagogiką, a jej głównymi założeniami w pracy z dziećmi są nauka poprzez zabawę oraz poprzez sztukę.
Była dyrygentką i założycielką Żeńskiego Chóru Gaudeamus, dla którego tworzyła chóralne aranżacje pieśni ludowych i patriotycznych, kolęd oraz znanych piosenek muzyki rozrywkowej. W muzyce Agata najbardziej kocha śpiew i taniec. Od najmłodszych lat rozwijała się muzycznie i wokalnie. Początkowo w chórach, później jako solistka.
Pod koniec studiów odkryła w sobie pasję tworzenia. Za sprawą wewnętrznych przeżyć i doświadczeń życiowych powstawały kolejne teksty i melodie. Artystka koncertowała z wieloma muzykami/zespołami prezentującymi różne style i gatunki muzyczne (rock, klasyka, blues, pop, trance, ambient). Odnajduje się w wielu z nich, jednak najwięcej satysfakcji i wypełnienia dają jej występy solowe, na których głównie wykonuje swoje autorskie piosenki. Ma swoją własną wrażliwość, której się trzyma, jest jednak otwarta na różnorodność, chętnie podejmuje projektowe działania na różnych polach. Nagrywała chórki oraz wokale m. in. dla takich wykonawców, jak: Marek Piekarczyk, Yugopolis, Lud Hauza, SOK, dj Any. W jej twórczości znajdują się także kompozycje komercyjne, stworzyła piosenki m.in. dla Lemur Park oraz Parku Ewolucji, w planach na przyszłość pojawia się stworzenie śpiewnika z piosenkami dla dzieci.

  

KLASA GITARY: 

  

Mikołaj Mazurkiewicz 

gitara elektryczna, klasyczna, nauczyciel od 2021 roku 

Absolwent gitary klasycznej, a następnie elektrycznej w Szkole Muzycznej Yamaha w Wejherowie od 2010 roku. Występuje z zespołem ACHAT (dawniej Shreds of Glasses) w Wejherowie. Obecnie studiuje Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku.

 

Tymoteusz Żywicki 

 

Wojciech Wichrowski

 

lic. Łukasz Baranowski - gitara basowa, notka poniżej.

  

INSTRUMENTY KLAWISZOWE

 

mgr Karolina Szczepańska - notka wyżej

mgr Agata Jasińska-Krajnowska - notka wyżej

 

lic. Łukasz Baranowski  

Fun Key Kids, Play for Keeps, Pianoforte, saksofon, gitara basowa.

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2021 roku 

Multiinstrumentalista, aranżer, absolwent studiów I st. Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, o specjalności muzyka kościelna. Absolwent Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Pelplinie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Wejherowie w klasie klarnetu. Członek Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo (klarnet, klarnet basowy), Chóru Mieszanego Cantores Veiherovienses i Chóru Appassionato z Gniewina. Od najmłodszych lat dziecięcych uczył się gry na instrumentach klawiszowych pod okiem starszych braci. W 2005r. wstąpił do Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo rozpoczynając naukę gry na klarnecie i perkusji u Henryka Kornackiego, następnie kontynuował naukę w PSM w Wejherowie w klasie klarnetu mgr. Wojciecha Kolińskiego. W międzyczasie rozpoczął samodzielną naukę gry na gitarze basowej, którą dzisiaj kontynuuje u znanego basisty mgr. Konrada Żołnierka. Po ukończeniu PSM Ist. na klarnecie zaczął grać także na saksofonie (początkowo saksofon tenorowy, później altowy, a od niedawna także sopranowy). Ze względu na zamiłowanie do nauki harmonii zainteresował się muzyką sakralną i rozpoczął naukę w DSO w Pelplinie. Po ukończeniu studium naukę kontynuował w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Andrzeja Szadejko – organy i dr hab. Beaty Wróblewskiej, prof. AM – dyrygowanie. Obecnie bierze udział w wielu projektach muzycznych (głównie jako basista) oraz pełni funkcje organisty i kantora w okolicznych kościołach. Jest także nauczycielem muzyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciekocinie i w „Naja Szkòła” w Wejherowie.
 
mgr Yulia Shauchenka 
Fun Key Kids, Play for Keeps, altówka
W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2022 roku 
 
mgr Natalia Oboroznaja 
Fortepian indywidualny, zajęcia umuzykalniające w języku ukraińskim.
Jest pianistką, akompaniatorką, nauczycielką rytmiki.
Zajmuje się muzyką od 4 roku życia.
Ukończyła szkołę muzyczną i Akademię Muzyczną (Konserwatorium) w Doniecku. Od 2010 roku pracowała jako nauczycielka gry na fortepianie w Szkole Sztuk Pięknych w Słowiańsku.
Uwielbia uczyć zarówno dzieci, jak i dorosłych, których celem jest zarówno granie dla siebie, jak i zostanie profesjonalistą.
Jest zdania, że grając na fortepianie można wyrazić wszelkie uczucia i emocje, dotknąć najgłębszych strun duszy człowieka.

 

INSTRUMENTY DĘTE

 

mgr Marta Bagniewska

flet poprzeczny, flet prosty

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2019 roku

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Instrumentalny (specjalność: flet poprzeczny) w Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 13 lat w PSM I i II stopnia w Grudziądzu u mgr Moniki
Dudek. Naukę kontynuowała w Akademii Muzycznej w Gdańsku u prof. Krzysztofa Langmada, oraz dr
Rafała Jędrzejewskiego. Już od drugiego roku studiów naucza gry na instrumentach w Szkole Muzycznej
Yamaha w Wejherowie, wcześniej w PSM I stopnia w Kwidzynie (w latach 2015-2017), a obecnie w PSM I
stopnia im. Stanisława Moniuszki W Pucku. Ukończyła również kurs na wychowawcę kolonijnego - była członkiem kadry na obu turnusach Music Camp 2020, organizowanych przez YSM Wejherowo w Dębrzynie.
Uczestniczyła w wielu projektach, warsztatach i kursach mistrzowskich u takich osobistości jak: Peter-
Lukas Graf, Łukasz Długosz, Gareth McLernon, Michael Martin Kofler, Andrea Lieberknecht, Aldo
Baerten, Ruth Wentorf, Andras Adorjan oraz Raffaele Trevisani. Jako kameralistka i solistka koncertowała
w kraju jak i za granicą, głównie na terenach Niemiec. Współpracowała z: orkiestrą Sinfonietta
Pomerania, Operą Bałtycką, a także z Symfoniczną Orkiestrą Akademii Muzycznej w Gdańsku, z którą
nagrała operę Stanisława Moniuszki Straszny Dwór. Obecnie jest członkiem orkiestry Bałtyckiej
Filharmonii Młodych prowadzonej przez dr Sylwię Janiak- Kobylińską. Zdobywczyni złotej nagrody na
międzynarodowym konkursie dla instrumentów dętych w Białymstoku 2018 roku.

 

lic. Łukasz Baranowski saksofon, klarnet - notka wyżej

 

INSTRUMENTY SMYCZKOWE 

 

mgr Michalina Czajka

skrzypce

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2022 roku

Jest koncertującą skrzypaczką, absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Już od kilku lat pracuje jako pedagog i z pasją wykonuje swój zawód. Do każdego ucznia podchodzi indywidualnie, tak by poczuł się pewnie i mógł swobodnie odkrywać swój talent. Michalina uważa, iż gra na instrumencie jest niezwykle ważna dla ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży. Muzyka kształtuje wyobraźnię, wrażliwość na piękno oraz koordynację psycho-ruchową. Na zajęciach panuje przyjazna atmosfera z zachowaniem wiedzy na najwyższym poziomie w zakresie sztuki muzycznej. Michalina Czajka prowadzi indywidualne lekcje gry na skrzypcach oraz zajęcia w duetach.

 

mgr Joanna Małaszycka 

wiolonczela 

W Szkole Muzycznej YAMAHA w Wejherowie uczy gry na wiolonczeli od 2020 roku.

absolwentka Akademii Muzycznych we Wrocławiu oraz Gdańsku na kierunku Instrumentalistyka. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat w PSM w Oświęcimiu.
Ma duże doświadczenie w kameralistyce, w latach 2016-2019 pracowała w kwartecie smyczkowym za granicą. Aktualnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki w Wejherowie oraz Teatrem Variete Muza w Koszalinie.
Najważniejsze w nauczaniu są dla niej radość z grania i wszechstronny rozwój.
Niedawno odkryła swoją drugą pasję związaną z branżą IT, którą realizuje jako pracownik linii wsparcia dla użytkowników oraz tester oprogramowania w firmie qb-mobile w Gdyni.

 

KLASA ŚPIEWU I EMISJI GŁOSU

 

lic. Wiesława Szypelt 

śpiew i emisja głosu

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2018 roku

Wokalistka i kierownik artystyczny zespołu NonStop z Gdyni i trener wokalny w naszej placówce w Wejherowie. Wieloletni nauczyciel muzyki w dawnym Gimnazjum nr 1, a obecnie w Szkole Postawowej nr 9 w Wejherowie. Pomysłodawca i opiekun grupy artystycznej Awokado. Autorka tekstów, aranżacji i muzyki do piosenek, m.in. do spektaklu "Mała Księżniczka".

Jest absolwentką Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczyła również w wielu seminariach i warsztatach dla wokalistów, aktorów i nauczycieli. 

W wolnych chwilach rozwija swoje hobby artystyczne - aktorstwo - podczas tworzenia happeningów, performance z uznanymi artystami, jak i podczas spektakli, teledysków (Miłość, Miłość - K. Zalewskiego). Od kilku lat stale współpracuje przy produkcjach telewizyjnych dla TVN, Polsat, TV Puls - role drugoplanowe, pierwszoplanowe i epizody m.in. w "Gliniarzach", "Ekipach w akcji", "Rodzinnym Interesie", "Ukrytej Prawdzie".

W naszych szkołach prowadzi głównie indywidualne lekcje śpiewu.

 

mgr Mariusz Czajka

wokal, Class Vocals

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2019 roku

Absolwent Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej wydziału Nauk Społecznych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ukończył studia magisterskie z Wokalistki Jazzowej i Estradowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (w klasie uznanej wokalistki dr. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej) oraz Prowadzenie Zespołów Jazzowych i Estradowych również w Bydgoszczy.

Brał udział w warsztatach wokalnych z wieloma fachowcami od techniki głosu, jak i artystami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Katarzyna Rościńska, Anna Domżalska, Kamila Abrahamowicz Szlempo, Monika Urlik, Natalia Lubrano, Grzegorz Hyży, Maria Sadowska, Ania Szarmach. Bierze udział w różnych projektach muzycznych. Występował na wielu scenach jako solista, aranżer czy akompaniator. Współpracuje od kilku lat z zespołem wybitnego perkusisty Mariana Szarmach.

 

mgr Klaudia Groth

wokal, Class Vocals, fortepian, keyboard

w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2021 roku

Ważną rolę w jej życiu odgrywa muzyka, na którą składają się śpiew, gra na pianinie
oraz teatr. Uczęszczała na zajęcia zespołu teatralnego BAMBO oraz A. TO.MY, które
prowadziła Pani Anna Bronowicka. Należała również do zespołu wokalnego ETTA. W 2011
roku ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu w Rumi. W 2021 roku
ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Jazz
i muzyka estradowa, specjalność Wokalistyka Jazzowa, w klasie śpiewu dr. hab. Joanny
Żółkoś – Zagdańskiej. Obecnie jest studentką piątego roku na kierunku Jazz i muzyka
estradowa, specjalność Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej w klasie
dyrygentury prof. dr hab. Andrzeja Zubka. W 2020 roku pracowała w Szkole Muzycznej
Yamaha w Toruniu prowadząc zajęcia wokalne z dziećmi i młodzieżą.
Swoją radość ze śpiewania przekazuje innym. Obecnie śpiewa w duecie wokalnym
ETTA. W 2015 roku wystąpiła w gali 70 -lecia „Dziennika Bałtyckiego w Teatrze
Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. 2018 i 2020 roku brała udział w spektaklu
Ernesta Brylla i Wojciecha Trzcińskiego „Kolęda Nocka” pod kierownictwem muzycznym
Adama Lemańczyka w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego
w Bydgoszczy. Studia na Akademii Muzycznej pozwoliły uwierzyć jej, że podąża właściwą
drogą, że śpiewanie to jest to, co chciałaby robić w życiu.
Laureatka wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim:
Wyróżnienie na X Przeglądzie Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego – Mińsk
Mazowiecki 2018.
III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Aktorskiej Melpomena – Bydgoszcz
2018.
III miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej – Włocławek 2019.
Grand Prix w duecie wokalnym ETTA w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej
– Włocławek 2019.
Uśmiech, otwartość, optymizm to cechy, z którymi na co dzień dzieli się z innymi. Swoją
przyszłość chciałaby związać z muzyką oraz pracą z dziećmi i młodzieżą.

 

PERKUSJA:

 

Piotr Góra

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 1992 roku

Muzyk, perkusista,nauczyciel. W latach 80, jako młody perkusista grał w słynnym Big-band Gdańsk, pod dyrekcją Jerzego Partyki, z którym zdobył liczne nagrody, m.in. Jazz Junior, Złota Tarka. Jeszcze jako uczeń PSM II stopnia pracował w Operze Bałtyckie, w pózniejszych latach w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Miejskim, Teatrze Wybrzeże w charakterze perkusisty. W latach 90 był perkusistą Polskiego Teatru Instrumentalnego R.Gwalberta Miśka - jedynej tego typu instytucji muzycznej w kraju. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami. W 2018 r wziął udział w premierze "Emigry" Jana AP Kaczmarka - poematu symfonicznego zadedykowanego miastu Gdynia. Przez kilka lat pracował za granicą w charakterze nauczyciela w klasie perkusji. Aktualnie członek zespołów: J.Knitter Blues&Folk Connection, M.Blues Band.