To content (skip navigation)

Nauczyciele

Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować usługi najwyższej klasy, które pozwolą na osiągnięcie osobistych celów w miłym, a jednocześnie profesjonalnym środowisku.

W celu osiągnięcia tak wysokich standardów nasi nauczyciele reprezentują najwyższy poziom przygotowania, a także biorą udział w regularnych i stałych szkoleniach zawodowych, aby ten poziom podnosić.

Karolina Szczepańska

mgr Karolina Szczepańska

Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Step Fundamental Course, Junior Step Course, Fun Key, Fun Key Kids, Flet prosty, Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka, Pianoforte, chór.

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2008 roku.

Założycielka i dyrektor Szkoły Muzycznej YAMAHA w Wejherowie i w Rumi. Absolwentka Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki (specjalność: teoria muzyki) Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie - obecnie posiadającej rangę Uniwersytetu, a także Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla twórców, artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Pochodzi z Wejherowa i to tutaj rozpoczęła swoją edukację muzyczną w zakresie gry na fortepianie - w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia. Naukę kontynuowała następnie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, a potem na Akademii Muzycznej w Warszawie.

Przygodę z nauczaniem rozpoczęła już na studiach - pracowała jako wolontariuszka w Szkole Muzycznej przy Ośrodku dla Niewidomych w Laskach, a także jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych w Społecznej Szkole Muzycznej w Wołominie. Zdobyła również doświadczenie przy organizacji imprez, koncertów i szkoleń w Agencji Artystycznej Dziesięciu Muz w Warszawie. Od 2008 roku prowadzi kursy w ramach systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna - początkowo w Warszawie, od 2010 roku w Wejherowie, a od 2013 również w Rumi. Regularnie bierze udział w seminariach i szkoleniach. Koncertuje jako chórzystka i akompaniatorka. Współzałożycielka i pierwsza prezes (lata 2011-15) Wejherowskiego Chóru Mieszanego Camerta Musicale. W 2017 roku nagrodzona tytułem Prezesa Honorowego stowarzyszenia.

Od października 2018 prowadzi chór Szkoły Muzycznej Yamaha w Wejherowie.
Posiada Certyfikat dla nauczycieli Grade 4.

Ewelina Klein

mgr Ewelina Klein

Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka, flety proste, flet poprzeczny, Class Vocals, śpiew, saksofon

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2015 roku.

Flecistka, saksofonistka i wokalistka, absolwentka  Akademii Pomorskiej w Słupsku o kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muczycznej z pedagogiką wczesnoszkolną, a wcześniej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie w klasie fletu u pani mgr Joanny Malko. Laureatka wielu konkursów wokalnych w tym Wojewódzkiego konkursu poejii śpiewanej w Gdańsku oraz Ogólnopolskiego konkursu piosenki „Kwakowo” w Kobylnicy. Uczestniczyła w Międzyszkolnym Konkursie Młodego Flecisty Gdynia-Wejherowo. Absolwentka studiów drugiego stopnia o kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z Animacją kultury. Dyplom na uczelni ukończyła z wyróznieniem z emisjii głosu (śpiew klasyczny oraz rozrywkowy). Nauczycielka muzyki w SP nr 11 i 8 w Wejherowie.

Mateusz Bliskowski

Gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara akustyczna

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2014 roku

Gitarzysta, pedagog, obecnie student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalność: instrumentalistyka jazzowa, gitara jazzowa. Absolwent Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Kształcił się u wybitnych pedagogów oraz czołowych gitarzystów jazzowych, m.in. u Dra Piotra Olszewskiego oraz Dra Macieja Grzywacza. Brał udział w wielu warsztatach między innymi u gitarzystów jazzowych światowej sławy jak Lage Lund czy Kurt Rosenwinkel. Udziela się w wielu projektach i zespołach muzycznych jako solista, akompaniator, aranżer. Regularnie koncertuje w zespole muzycznym uznanego perkusisty Mariana Szarmacha.
Działalność koncertowa obejmuje głównie improwizowaną muzykę jazzową oraz aranżacje jazzowe utworów popularnych. Gitarzysta specjalizuje się w muzyce improwizowanej, wykorzystującej naturalne brzmienie gitary elektrycznej. Operuje rozbudowanymi brzmieniowo środkami harmonicznymi oraz wykorzystuje gitarę jako samodzielny, solowy instrument na wzór fortepianu. Repertuar muzyczny opiera na własnych kompozycjach oraz standardach muzyki jazzowej aranżowanych na trio.

mgr Katarzyna Ważna

keyboard, śpiew, Class Vocals

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2016 roku

mgr Katarzyna Gościewska